Obsahuje:
  • všechny e-ziny od 9/1999
  • celou databázi NEWS
  • soutěže 2000-2011
  • další články a BONUSY

Security - News

http://crypto-world.info

Crypto - News | Security - News

09 / 2006
Vybrali pro vás: TR - Tomáš Rosa, JP - Jaroslav Pinkava, PV - Pavel Vondruška, VK - Vlastimil Klíma

Biometrické pasy, materiály ze semináře Cestování a ochrana soukromí,

22.09.2006

Dňa 3.8.2006 prebehol seminár Cestování a ochrana soukromí organizovaný od Iuridicum Remedium. Prinášame niektoré záznamy, materiály a prezentácie. Jednalo sa hlavne o nové biometrické pasy s RFID čipmi, využitie/zneužitie RFID v komerčnej sfére, PNR a SIS.

Prezentácie je možné stiahnuť z webu slidilove.cz, cca 6.4 MB. Ďalej sú k dispozícii audio záznamy vo formáte mp3 z prednášok a diskusií a "infopack" (prosím vás, tie mp3 sťahujte nejak rozumne, nie všetky naraz):

Bohužiaľ posledné dve časti (časť 3 a časť 4) sú nejak zvláštne zmixované, mieša sa miestami rečník s tlmočníkom. Najzaujímavejšia sa mi zdá časť 2, kde debatuje Gus Hosein s Tomášom Holendom, riaditeľom odboru informatizácie verejnej správy MV ČR (má na starosti zavádzanie nových pasov), prezentácia Tomáša Holendu, cca 29 MB

Krátky komentár asi potrebuje prezentácia FoeBudu. V skratke: šlo o to, že daný obchodný reťazec neupozorňoval zákazníkov na vložené RFID čipy. Po námietkach síce umiestnili upozornenie, ale tvárili sa, akože tam vždy bolo (viz foto v prezentácii). Tiež tvrdili, že čipy sa pri odchode zmažú, čo nie je pravda, zmaže sa len tá časť, ktorú ich čítačky ukazujú. Do toho zapadlo zastrašovanie novinárov a nútenie k podpisu zmluvy, že "nepublikujú nič, čo by reťazu uškodilo".

Ak sa vám "výstupy" seminára pozdávajú, porozmýšľajte nad kúpou trička. Prípadne môžete začať nominovať "slídilov" na tohtoročné Big Brother Awards.

P.S. Na infonet.tv by mal niekde byť aj jeden videozáznam, ale neviem ho nájsť (ani cez ich hľadanie ani cez google). V každom prípade vďaka dobrodincovi za hosting tých mp3.

Zprávu poskytl Ondrej Mikle.
Zdroj: http://www.iure.org/579866
Autor: VK


<<- novější - Článek o biometrických pasech pro SOS
Bezplatné bezpečnostní utility, které skutečně fungují - starší ->>
Design: Webdesign