Obsahuje:
  • všechny e-ziny od 9/1999
  • celou databázi NEWS
  • soutěže 2000-2011
  • další články a BONUSY

Crypto - News

http://crypto-world.info

Crypto - News | Security - News

09 / 2005
Vybrali pro vás: TR - Tomáš Rosa, JP - Jaroslav Pinkava, PV - Pavel Vondruška, VK - Vlastimil Klíma

Faktorizace 1024 bitového RSA do roka !

15.09.2005
Dnes v prvních ranních hodinách byl na semináři prestižního MIT přednesen příspěvek známých kryptologů (Shamir, Lenstra aj.) z oblasti teorie čísel a faktorizace. Principem pokroku je nyní technologie. K faktorizaci se nebude zřejmě používat klasický obecný hardware, ale zákaznický hardware, šitý na míru algoritmu faktorizace. Tím se docílí až milionkrát rychlejšího výpočtu. Suma sumárum, s dnešní technologií je možné faktorizovat 1024 bitový modul RSA s investicí milionu dolarů do roka.

Jak praví zlaté pravidlo NSA: útoky se časem pouze zlepšují, nikdy nezhoršují.

Sebekriticky musím přiznat, že jsem tak rychlý pokrok nečekal. Nikdo sice ještě nefaktorizuje 1024bitové moduly RSA na počkání, nejedná se o žádnou bezpostřední hrozbu, ale výsledek se dost přibližuje. Za několik let budeme postaveni před vyřešený úkol faktorizace tak velkého čísla. A na to je potřeba myslet už teď.

Pokud byste hledali vlastní příspěvek, byl pravděpodobně založen na tomto příspěvku z února t.r., obohaceném o nová zlepšení.

V únoru proběhl workshop SHARCS (Special-purpose Hardware for Attacking Cryptographic Systems) na téma faktorizace, viz info zde .
Zdroj: http://theory.lcs.mit.edu/~cis/cis-talks.html
Autor: VKVyšel Crypto-World 9/2005 - starší ->>
Design: Webdesign