Obsahuje:
  • všechny e-ziny od 9/1999
  • celou databázi NEWS
  • soutěže 2000-2011
  • další články a BONUSY

Security - News

http://crypto-world.info

Crypto - News | Security - News

02 / 2006
Vybrali pro vás: TR - Tomáš Rosa, JP - Jaroslav Pinkava, PV - Pavel Vondruška, VK - Vlastimil Klíma

Statistika vydaných kvalifikovaných certifikátů za rok 2005

07.02.2006

V rámci sledování vývoje využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) v ČR a v zahraničí zveřejilo Ministerstvo informatiky na svých internetových stránkách statistiku v této oblasti.

Statistika je uvedena pod názvem Vývoj vydaných elektronických podpisů ( ... kdy se konečně začne psát vydaných kvalifikovaných certifkátů !?, podpisů si přece každý vlastník certifikátu vytvoří kolik chce ...).

V roce 2005 bylo celkem vydáno 12 941 kvalifikovaných certifikátů, 167 002 komerčních certifikátů a 980 473 časových razítek od třech akreditovaných poskytovatelů certifikačních služeb a to První certifikační autority, a.s., Česká pošty, s.p. (PostSignumQCA) a eIdentity, a.s..

Ze statistiky také není vidět, kolik je vlastníků certifikátů -tj. zda zde uvedené přírustky netvoří především následné certifikáty. Bylo by dobré proto uvádět i počty zneplatněných certifikátů a počty expirovaných certifikátů. Nejjednodušší by bylo uvádět počet držitelů alespoň jednoho platného kvalifikovaného certifikátu, neboť jedině tento ukazatel vypovídá o penetraci kvalifikovanými certifikáty mezi obyvatelstvem a o možnosti je využívat ...

Zdroj: http://www.micr.cz/scripts/detail.php?id=3051
Autor: PV


<<- novější - Spyware a internet - studie
Velká Británie - mobilní telefony - jak lze alokovat téměř kohokoli (bez jeho svolení) - starší ->>
Design: Webdesign