Obsahuje:
  • všechny e-ziny od 9/1999
  • celou databázi NEWS
  • soutěže 2000-2011
  • další články a BONUSY

Crypto - News

http://crypto-world.info

Crypto - News | Security - News

02 / 2013
Vybrali pro vás: TR - Tomáš Rosa, JP - Jaroslav Pinkava, PV - Pavel Vondruška, VK - Vlastimil Klíma

SOOM.cz Hacking & Security konference #2

18.02.2013
Server SOOM.cz si Vás dovoluje pozvat na druhý ročník odborné konference věnované hackingu a informační bezpečnosti, která se uskuteční 15.března 2013 v Praze. Návštěvníky čeká den plný zajímavých přednášek v příjemném prostředí konferenčního centra Green Point.
Se svým příspěvkem vystoupí známá kontroverzní umělecká skupina Ztohoven nebo Asociace českých lockpickerů, která šokujícím způsobem předvede návštěvníkům různé způsoby otevírání mnoha typů zámků. Dokonce i těch, jejichž majitelé věří, že dokonale ochrání jejich majetek. Igor Hák, provozovatel webového portálu viry.cz věnuje svou prezentaci doplněnou mnoha praktickými ukázkami novým trendům v oblasti malware a virovým hrozbám. Jan Šeda se zaměří na fenomén dnešní doby, kterým není nic menšího než cloud. Jeho poznatky z praxe upozorní zájemce o tuto technologii na některá rizika a úskalí, která jsou s ní spojena. Roman Kümmel nastíní možnosti klamání uživatelů, kteří dnes již jen stěží dokáží odhalit rozdíl mezi instalovaným softwarem, součástmi operačního systému nebo webovou aplikací, která je pod kontrolou útočníka. Martin Dráb poodhalí tajemství rootkitů, které získávají kontrolu nad napadeným počítačem ještě dříve, než je zaveden samotný operační systém. Martin Klubal předvede vytvoření botnetu z volně dostupných zdrojů, kterými se mohou stát například free hostingové servery. Petr Subber P. upozorní na slabé zabezpečení plzeňského systému a informačních kiosků plzeňské karty. Mjr. Mgr. Václav Písecký následně v rámci možností zodpoví dotazy návštěvníků konference ze své pozice zástupce oddělení informační kriminality MVČR.

Vstupné je 1.200,-Kč na osobu. Podrobnější informace o jednotlivých prezentacích a registrační formulář jsou dostupné na webové stránce http://www.soom.cz/konference
Zdroj: http://www.soom.cz/konference
Autor: PV


Design: Webdesign